Neredi na meču Grčke i Kosova, domaći navijači isticali zastave na kojima je Kosovo prikazano kao deo Srbije

Danas 13.06.2022  |  Sport klub

Meč između reprezentacija Grčke i Kosova bio je prekinut na desetak minuta, incidenti počeli još pre prvog sudijskog zvižduka.

Svako gostovanje selekcije Kosova u zemljama koje nisu priznale njihovu samoproglašenu nezavisnost, smatra se utakmicom visokog rizika. Tako je bilo i u susretu Lige nacija, u duelu u Volosu između Grčke i Kosova. Na terenu, Heleni su pokazali da su bolja reprezentacija, slavili su sa 2:0, golovima Jakumakisa u 71. i Mantalosa u 90+8. minutu. Problema je bilo još pre početka meča, policija je imala mnogo posla na ulicama ovog grada, ali su sukobi eskalirali na