Др Плавшић: Почео седми талас короне у Србији

Др Плавшић: Почео седми талас короне у Србији

Специјалиста за плућне болести прим. др Славица Плавшић изјавила је да актуелна епидемиолошка ситуација захтева доношење бар минимума мера као што је обавезно ношење маски у затвореном простору, градском превозу и нарочито у здравственим установама, што се сада само делимично поштује.

Она је у разговору за Н1 упозорила да је Србија већ ушла у седми талас корона вируса, а да се теже погоршање епидемиолошке ситуације извесно може очекивати на јесен, када се људи врате са годишњих одмора, а деца крену у школу, као и са лошијим временским приликама када ће људи више боравити у затвореном простору. – Пандемија није завршена нигде у свету, па ни у Србији, само смо имали миран период од два-три месеца са врло малим бројем новозаражених,

Прочитајте још

Кључне речи

Војводина, најновије вести »