Šampioni: Kajakaši Stevan Bojanić i Stefan Trubajić prvi stigli do cilja

Zrenjaninski 04.07.2022

Kajakaši Begeja iz Zrenjanina Stevan Bojanić i Stefan Trubajić osvojili su prvo mesto u kadetskoj konkurenciji, u trci K-2 na 200 metara, na Otvorenom prvenstvu Vojvodine u kajaku i kanuu na mirnim vodama, koje je prošlog vikenda održano na Tikvari, u Bačkoj Palanci.

Kajak klub Begej je predstavljalo devetoro takmičara, a Zrenjaninici su ekipno osvojili sedmo mesto. Na prvenstvu je, inače, učestvovao ukupno 21 klub. Takmičari Begeja obezbedili su učešće u 16 finalnih trka. Najbolje plasirani takmičar Begeja među pionirima bio je Radovan Ramljanski, koji je u trci K-1 na 500 metara osvojio peto mesto. Kod kadeta, najbolji su bili Stevan Bojanić i Stefan Trubajić, koji su osvojili prvo mesto u trci K-2 na 200 metara. Juniorka