Saudijski princ odbrusio bajdenu: Na optužbe o ubistvu Kašogija uzvratio podsećanjem na američke zločine u Iraku, Abu Graibu
Večernje novosti 18.07.2022 | D. D. S.
![Saudijski princ odbrusio bajdenu: Na optužbe o ubistvu Kašogija uzvratio podsećanjem na američke zločine u Iraku, Abu…](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
Saudijski prestolonaslednik Mohamed bin Salman podsetio je Vašington na duge tragove "grešaka" u Iraku i Avganistanu, pošto se predsednik SAD DŽozef Bajden suočio sa njim zbog jezivog ubistva kolumniste "Vašington posta" DŽamala Kašogija. Iako je Saudijska Arabija priznala "greške" u aferi Kašogi, "preduzela je sve mere da spreči slične greške u budućnosti", rekao je prestolonaslednik, kog nazivaju akronimom MBS.
Mohamed bin Salman, Foto EPA Kako prenosi agencija Rojters, MBS je pokušao da umanji značaj ubistva novinara, koji je ubijen i potom raskomadan u saudijskom konzulatu u Turskoj 2018. godine, upirući prstom u sumnjivu evidenciju SAD o kršenju ljudskih prava. On je naveo nedavno ubistvo palestinsko-američke novinarke Širin Abu Akleh, nastradale tokom izraelske racije na Zapadnoj obali. - Sjedinjene Države su takođe napravile niz grešaka kao što je incident sa