Кон: Ковид-19 постала блага болест, Кризни штаб се не састаје

Глас Зајечара 20.07.2022  |  Анђела Рисантијевић
Кон: Ковид-19 постала блага болест, Кризни штаб се не састаје

Епидемиолог Предраг Кон изјавио је да у тренутној епидемиолошкој ситуацији једна особа може да зарази близу 20 људи, али да је ковид-19 постала блага болест.

Кон је за Радио-телевизију Србије (РТС) казао да Кризни штаб за сузбијање епидемије корона вируса и даље постоји, али да се не састаје. „Кризни штаб постоји, али се дуго не саставља, али постоји. Епидемиолози Кризног штаба су медјусобно у комуникацији. Вирус се значајно изменио и ми у Србији имамо само омикрон (сој), нема више делте“, рекао је епидемиолог. Он је казао да забране и ковид пропуснице више немају смисла јер неки сојеви вируса заобилазе имунитет.

Повезане вести »

Кључне речи

Региони, најновије вести »