Ромска народна ношња – униформа градске чистоће: Кампања црногорске НВО изазвала жестоке критике, а они одговарају да “одело не чини човека”
Недељник 21.07.2022 | Недељник.рс

Фото ЦКМ 2 Црногорска културна мрежа покренула је пројекат “Црна Гора без подјела” који је изазвао велики број негативних реакција на друштвеним мрежама јер су на фотографијама људи одевених у ношњама које су заступљене у Црној Гори, припадници ромске популације приказани у радној опреми комуналних радника.
На ову увредљиву кампању су реаговали из ромских удружења, бројних невладиних организација и самог Министарства за људска права Црне Горе, а на оптужбе из ЦКМ су одговорили да “одело не чини човека” и оправдање да нигде нису успели да пронађу ромску народну ношњу, преноси Блиц. Ромска организација младих „Корачајте са нама – Пхирен Аменца“ најоштрије је осудила стереотипно и дискриминаторско представљање припадника ромске заједнице у склопу кампање












