Šampion bolji od Gajića i Zdjelara, Jokan i dalje bez poraza

Sport klub 13.08.2022  |  Autor:Nikola Novaković

U subotu su se u ruskoj Premijer lige igrale tri utakmice petog kola – u derbiju je aktuelni šampion Zenit na domaćem terenu u Sankt Peterburgu rezultatom 2:1 (1:0) savladao moskovski CSKA, za koji su nastupili srpski internacionalci Milan Gajić (starter) i Saša Zdjelar (ušao u 70. minutu).

Moskovski Dinamo, koji sa klupe vodi srpski trener Slaviša Jokanović, i dalje ne zna za poraz u ovoj sezoni – tim iz prestonice remizirao je na „VTB areni“ sa Krasnodarom bez golova. Na „Gazprom areni“ Zenit je poveo u 45+2. minutu preko Malkoma, kojem je asistirao Mostovoj. CSKA uspeva da se vrati 63. minutu – Fjodor Čalov je realizovao jedanaesterac. Ipak, veliku radost domaćima u 85. minutu donosi Gustavo Mantuan, a Malkom je ovog puta bio asistent. Zenit je