Zvezda bez Lige šampiona! Nestvarna drama na Marakani, crveno-beli imali Makabi u šaci, zbog autogola u 90. minutu se sele u Ligu Evrope

Večernje novosti 23.08.2022  |  Novosti online
Zvezda bez Lige šampiona! Nestvarna drama na Marakani, crveno-beli imali Makabi u šaci, zbog autogola u 90. minutu se sele u…

CRVENA ZVEZDA će igrati u grupnoj fazi Lige Evrope, a ne u elitnom takmičenju, Ligi šampiona. To je epilog dvomeča sa Makabijem iz Haife, koji je posle pobede od 3:2 u Izraelu najpre gubio sa 2:0 u revanšu na Marakani, ali eliminisao srpskog prvaka usled 2:2 u revanšu, uz autogol Milana Pavkova u 90. minutu.

FOTO: FK Crvena zvezda Da bi se prošlo u elitno tamičenje u modernom fudbalu potrebne su tri stvari. Jedno je fudbalski kvalitet na terenu i van njega, zatim jasna ideja sa rešenošću da se ona sprovede u delo, ali i sreća. Zvezdi je baš ona nedostajala ovog puta, jer je imala sve u svojim rukama: uz pomenuta dva gola prednosti, na trenutak je slavila i odbranjeni penal u sudijskoj nadoknadi vremena na isteku prvog poluvremena, ali... Samo desetak sekundi kasnije,