Inspekcija o Matijanićevoj smrti: Nismo uočili značajnije propuste, umro je zbog covida
SEEbiz 24.08.2022
![Inspekcija o Matijanićevoj smrti: Nismo uočili značajnije propuste, umro je zbog covida](https://nstatic.net/img/logo/s/seebiz.png)
ZAGREB - Ministar zdravstva Vili Beroš sazvao je konferenciju za medije na kojoj predstavlja nalaz zdravstvene inspekcije i zaključak stručnog povjerenstva u slučaju preminulog novinara Vladimira Matijanića.
Na početku Beroš je predstavio članove Povjerenstva; Ivan Puljiz, Senka Kakjčić, Eduard Galić, Venija Cerovečki Nekić, Miroslav Majer, Davor Majer. Doktorica Mirjana Tadić zatim je predstavila nalaze inspekcijskog nadzora. - Pacijenti koji boluju od autoimunih bolesti u većem su riziku od teškog oboljenja od covida. Liječnica mu je preporučila cijepljenje i zakazala mu termin, on je samoinicijativno kontaktirao specijalisticu koja mu je preporučila da odgodi