Miličić razbio Češku kao zvečku: Poljska se razgoropadila usred Praga i poslala poruku "orlovima"

Večernje novosti 02.09.2022  |  Č. V.

KOŠARKAŠKI Poljske pobedili su u prvom kolu grupe D na Evropskom prvenstvu domaćina Češku sa 99:84.

FOTO: FIBA.Basketball Domaćin je razočarao na startu šampionata. Očekivali su navijači da će zadovoljni napustiti "Prag Arenu", ali umesto toga morali su da gledaju kako se rival raduje na kraju duela. Poljska je odlično otvorila meč, posebno u napadu. Prvu četvrtinu su izabranici Igora Miličića dobili sa 29:18. Ipak, Česi su imali spreman odgovor, pa su već do poluvremena uspeli da poravnaju rezultat - 46:46. Očekivalo se da će Jan Veseli i drugovi nastaviti u tom