„Ово не значи да су се Русија и Европа заувек раздвојиле“: Бизнисмен позвао Русе да покрену талас „саботаже“ против државних структура
Данас 07.09.2022 | ФоНет

Руски бизнисмен у егзилу, Михаил Ходорковски, позвао је Русе да покрену талас „саботаже“ против руских државних структура, са циљем да се заустави рат руског председника Владимира Путина у Украјини и дестабилизује његова влада.
Ходорковски, који је провео деценију у затвору између 2003. и 2013. године и сада живи у Лондону, рекао је да је Путинова инвазија попутно променила дневни ред руске политичке опозиције и тврди да би „оружани отпор“ могао да игра улогу у неком тренутку у будућности. „Морамо да објаснимо људима шта могу да ураде, да их убедимо у то да нам то треба да ураде, а такође и да помогнемо људима ако због тога дођу у опасну ситуацију“, рекао је Ходорковски за Гардијан.







