Ватерполисти Француске на светском првенству: Триколори на Европском првенству у Сплиту савладали Грузију теже него што су мислили
Вечерње новости 08.09.2022 | С. К.

ПОДВИГ "галских петлова". Ватерполисти Француске пласирали су се на СП идуће године у Фукуоки, пошто су у разигравању за пласман од 5. до 8. места савладали Грузију са 7:5 (1:1, 2:1, 2:1, 2:2). Изабраници Дејана Станојевића ће у суботу (14.00) у мечу за седмо место покушати да шокирају Црну Гору како би се домогли последње карте за Јапан.
Фото архива ВН У дуелу са Грузијом блистао је голман Уго Фонтани, као и против Србије у осмини финала, са 12 одбрана, док је Енцо Каш постигао два гола. За Грузију играју наши некадашњи репрезентативци Вапенски (1 гол) и Васић. Иначе, најефикаснији је био играч Новог Београда Шушиашвили са три гола.










