Sevilja vodila 3:0, pa strepela; Gatuzovi „Šišmiši“ poraženi

Sport klub 10.09.2022  |  Autor:Milan Stojiljković

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su tim Valensije sa 2:1 u prvoj utakmici subotnjeg programa petog kola španske Primere, dok je u duelu u Barseloni Sevilja kao gost rezultatom 3:2 (3:1) pobedila Espanjol, iako je u finišu prvog poluvremena imala lagodnih 3:0.

Rajo ni na 12 uzastopnoj utakmici nije uspeo da sačuva mrežu na svom stadionu Valjekas, ali taj gol gostiju u sudijskoj nadoknadi vremena nije pokvario radost zbog važnog trijumfa protiv „Slepih miševa“ iz Valensije. Sasvim zaslužnog. Gosti su stigli u Madrid nakon ubedljive pobede nad Hetafeom od 5:1, dok je Rajo Valjekano želeo da popravi utisak nakon dva poslednja poraza u ligi od Majorke (0:2) i Osasune (1:2). Prvi gol viđen je već u petom minutu. Postigao ga