Španac ispisao tenisku istoriju: Alkaraz osvojio Ju-Es open i postao prvi na ATP listi

Večernje novosti 12.09.2022  |  Novosti online

Četvrti teniser sveta Španac Karlos Alkaraz osvojio je večeras titulu na Ju-Es openu, pošto je u finalu pobedio Norvežanina Kaspera Ruda sa 3:1 po setovima 6:4, 2:6, 7:6, 6:3. Alkaraz je večeras stigao do prve grend slem titule u karijeri.

Foto: AP Španac je do pobede nad Rudom, sedmim na ATP listi, stigao posle tri sata i 23 minuta. Alkaraz je u trećem gemu prvog seta oduzeo servis protivniku i prednost od jednog brejka sačuvao do kraja seta. Norvežanin je do izjednačenja stigao zahvljaujući brejkovima u šestom i osmom gemu drugog seta. U trećem setu, viđen je po jedan brejk na obe strane, pa je set rešavan u taj-brejku, u kom je Alkaraz bio ubedljiv i slavio sa 7:1. Alkaraz je u četvrtom setu