Savez Skariolu umesto Ferarija dao Red bul, a on sačuvao glas jer je "nabavio" čoveka za vrištanje na igrače

Sportski žurnal 19.09.2022

Košarkaška reprezentacija Španije osvojila je titulu prvaka Evrope, četvrtu u istoriji, u finalu Evropskog prvenstva u Berlinu savladala je Francusku 88:76

Četa selektora Serđa Skariola osvojila je zlato na Evropskom prvenstvu u Berlinu, u finalu je pobedila Francusku 88:76. MVP Vili Ernangomez je sijao od sreće: - Zaslužili smo zlato. Trener Skariolo je poseban, video je moj naprdak i pustio me da igram najbolju košarku. Braća Ernangomez u centru pažnje, Huančo je najkorisniji igrač finala, Vili turnira. Selektor Skariolo čini se nikad srećniji... - Ušli smo u turnir kao osmi kandidat za zlato, stigli smo bez MVP