Španija kao mi nekada

Vreme 21.09.2022
Španija  kao mi nekada

EP u košarci Evropsko prvenstvo u košarci je naizgled proteklo u iznenađenjima. Tri najveće evropske košarkaške zvezde – Nikola Jokić, Janis Adetokumpo i Luka Dončić – završile su Evropsko prvenstvo bez medalje. Medalje su podelili timovi koji nemaju svetske zvezde, ali imaju veliki izbor solidnih igrača (Nemačka) i kontinuitet pojavljivanja u završnicama svetskih i evropskih prvenstava (Španija i Francuska)

Reprezentacija Španije je osvojila Evropsko prvenstvo u košarci iako je usred smene generacija. Ovom pobedom je objedinila titule evropskog i svetskog prvaka. Ovog leta su sve selekcije Španije od 16 do 20 godina u muškoj kategoriji ušle u finala na svim takmičenjima na kojima su igrale. Španija je zemlja košarke. Srbija posle Evropskog prvenstva za seniore to više nije. Na Evropskom prvenstvu za igrače ispod 20 godina, reprezentacija Srbije ove godine zauzela je