Nagrada nosi ime žike milenkovića: FEDIS još jednu "Zlatnu antenu" posvetio glumačkoj legendi
Večernje novosti 04.10.2022 | Jl. B.
![Nagrada nosi ime žike milenkovića: FEDIS još jednu "Zlatnu antenu" posvetio glumačkoj legendi](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
PRIZNANJE "Zlatna antena" za najbolju mušku epizodnu ulogu, od ove godine, nosi ime po legendarnom glumcu Živojinu Žiki Milenkoviću. Posle LJubiše Samardžića (za najbolju glavnu mušku ulogu), Milene Dravić (za najbolju glavnu žensku rolu) i Radmile Živković Savićević (za najbolju epizodnu žensku ulogu, Festival drama i serija (FEDIS) odužio se još jednoj značajnoj ličnosti, koja je ostavila dubok trag na srpskoj i jugoslovenskoj glumačkoj sceni.
Foto Promo Živojin Žika Milenković (1928-2008) igrao je u više od 30 filmova, oko 150 pozorišnih predstava i u više od 300 radio i TV emisija (drame i serije), po kojima je i najpoznatiji. Televizijsku karijeru otpočeo je u drami "Tri Amorove strele" 1959. godine, a njegova poslednja uloga bila je u seriji "Stižu dolari" (2004). Naša publika ga pamti, pre svega, kao Cvetka u seriji "LJubav na seoski način", načelnika Vasića u "Više od igre", Voju Kecmana u "Složnoj