Derbi kola pripao arsenalu Liverpul dva puta stizao prednost "tobdžija", ali ekipa Jirgena Klopa doživela poraz

Alo 09.10.2022

Derbi desetog kola Premijer lige odigran je u Londonu gde je Arsenal dočekao i pobedio Liverpul, a ekipa Mikela Artete slavila je rezultatom 3:2 (2:1)

Tek što je sudija Majkl Oliver dao znak da utakmica počne, domaći su došli do prednosti. Martin Edegar je poslao loptu u kazneni prostor, a Gabrijel Martineli je poslao iza leđa Alisona Bekera. Proverio je to Oliver pa su igrači Arsenala tri minuta kasnije mogli i da proslave gol. Nije bilo provere u 15. minutu kada je izgledalo da je Gabrijel Žesus u svom kaznenom prostoru igrao rukom. Sudija je smatrao da nema razloga za proveru. Imali su gosti nekoliko