METALAC IZBORIO POBEDU U ČAČKU NAKON ODLIČNE POSLEDNJE ČETVRTINE

Valjevska posla 11.10.2022

U utakmici u kojoj je u prvih 20 minuta viđena ravnopravna igra, debitant u Košarkaškoj ligi Srbije je u nastavku uspeo da iskoriste slabosti u odbrani Valjevaca i da u 25. minutu povede sa obećavajućih 48-41 zahvaljujući iskusnom centru Mladenu Pantiću.

Boljim zatvaranjem reketa i agresivnom odbranom, Metalac je u 27. minutu uspeo da izjednači na 51-51. U završnici trećeg kvartala Čačak 94 je trojkom Dimića ponovo pokušao da se odlepi 57-51 ali su odlični Mening i borbeni Bajić svojim poenima zaustavili ofanzivu domaćina i omogućili Metalcu da u poslednjih deset minuta uđe sa egal rezultatom. Ekipa Branislava Ratkovice je u poslednjoj četvrtini pokazala svoj kvalitet, zrelom igrom i jakom odbranom dozvolila je