Analitičar Fridom hausa: Srbija slobodna u sferi interneta, ali se suočava sa brojnim izazovima
Cenzolovka 20.10.2022 | Milan Nešić
![Analitičar Fridom hausa: Srbija slobodna u sferi interneta, ali se suočava sa brojnim izazovima](https://nstatic.net/img/logo/s/cenzolovka.png)
U konkurenciji 70 država, ili 89 odsto korisnika interneta na svetu, prema izveštaju nevladine organizacije Fridom haus “ Sloboda interneta 2022” – Srbija je kategorisana kao slobodna zemlja.
Sa 71 poenom, nalazi se na 17. mestu, četiri pozicije ispod Sjedinjenih Američkih Država. Skor Srbije u ovoj oblasti, prilično se razlikuje od učinka koji je ostvarila u analizama Fridom hausa o stanju političkih prava i građanskih sloboda ili pak sprovođenju demokratskih reformi. U tim studijama, objavljenim 2022, prema zaključcima Fridom hausa, Srbija iz godine u godinu beleži neuspehe i svrstana je među delimično slobodne države i hibridne režime. Grent Bejker,