Zvaničnik NATO-a: Stav Srbije prema Moskvi mogao bi da se odrazi na saradnju sa alijansom
Insajder 09.11.2022 | Beta
![Zvaničnik NATO-a: Stav Srbije prema Moskvi mogao bi da se odrazi na saradnju sa alijansom](https://nstatic.net/img/logo/s/insajder.png)
Zamenik pomoćnika generalnog sekretara NATO-a Havijer Kolomina izjavio je danas u Beogradu da odbijanje srpskih vlasti da uvedu sankcije Rusiji za sada nije uticalo na saradnju Srbije i alijanse, ali da bi to moglo da se promeni.
Prvog dana posete Beogradu, Kolomina je agenciji Beta rekao da bi spoljnopolitički stav Srbije u kontekstu ruskog rata protiv Ukrajine mogao da se odrazi na saradnju Beograda sa alijansom i dodao da će to zavisiti od toga koliko dugo će srpske vlasti nastaviti da održavaju politiku balansiranja u spoljnoj politici. Kolomina, zamenik pomoćnika generalnog sekretara NATO-a za politička i bezbednosna pitanja, kazao je da alijansa poštuje legitimne spoljnopolitičke