Suluda odluka sudije i majstorije Španaca: Gavi ispisao istoriju, podsetio na Pelea, Kostarikanci kao amateri

Nova 23.11.2022  |  Autor:Oliver Mijušković

Sve zanimljive detalje pročitajte u blogu Nova.rs Fudbaleri Španije deklasirali su Kostariku sa 7:0 u prvom kolu grupne faze Svetskog prvenstva u Kataru.

Španci su se poigravali tokom celog susreta, stvarali su šanse gotov iz svakog napada, dok Kostarika nije uputila nijedan šut ka golu Unaija Simona. Mrežu Kejlora Navasa načeo je Dani Olmo u 11. minutu, nakon lepe akcije i proigravanja Gavija. Već nakon 21. minuta na semaforu je stajalo 2:0, jer je loptu na levom krilu dobio Đordi Alba. Usledio je centaršut za Marka Asensija, koji je šutirao iz prve i imao čemu da se raduje. Treći gol za Špance došao je nakon