Kamerun imao svoje šanse, ali ipak poklekao: Švajcarska uspela da ostvari minimalnu pobedu

Euronews 24.11.2022  |  Autor: Euronews

Do prvih bodova u grupi G, u kojoj je i Srbija, došla je Švajcarska pošto je savladala Kamerun rezultatom 1:0.

Momenat odluke dogodio se u 48. minutu, kada je Brel Embolo naplatio propuštene šanse afričke selekcije i doneo prvi trijumf svom timu. Pokazao je Kamerun da uopšte nije ekipa koju treba potceniti, a Švajcarska da je iskusan tim koji koristi svaku moguću priliku. Eksplozivan napad afričke selekcije je tokom čitavog prvog poluvremena "mučio" protivničku odbranu i stvarao šanse, ali zbog svoje neodlučnosti nije zatresao mrežu, dok je sa druge strane evropski sastav