Katar se upisao: Domaćini pokazali da znaju da igraju fudbal, ali Senegalci rutinski priveli utakmicu kraju! (video)

Hot sport 25.11.2022  |  Andrej Žepačkić

Zanimljiv susret, a nije se baš očekivalo! Reprezentacija Senegala savladala je Katar na stadionu Al Tumama u okviru prvog meča drugog kola grupe A Svetskog prvenstva – 3:1.

Očekivano, Senegalci su od početka preuzeli inicijativu, dok se Katar opredelio na defanzivu. Prvu priliku afrička selekcija imala je u 16. minutu. Dijata je probio po levoj strani i šutirao, ali je golman Katara, Baršam, bio spreman i izbacio tu loptu u korner. Upravo iz tog kornera Senegal je mogao do prednosti. Baršam je „zaplivao“, a pokušaj afričke ekipe otišao je pored gola. Nempalis Mendi je zapretio golu Katara u 24. minutu veoma preciznim i oštrim šutem