Pobeda Poljske, asistencija, gol i suze Levandovskog

Sport klub 26.11.2022  |  Autor:Aleksandar Petrović

Poljska je slavila vrlo važnu pobedu protiv najvećeg iznenađenja dosadašnjeg toka Mondijala, selekcije Saudijske Arabije, presudili su gol Pjotra Zjelinskog u 39. minutu, na asistenciju Roberta Levandovskog, i upravo pogodak najboljeg napadača ove evropske selekcije, njegov prvenac na Mondijalima u 82. minutu – 2:0.

Bio je to izuzetno borben meč, sa mnogo faulova, ali ne preterano kvalitetan. Važnost meča i taktika Saudijaca su umnogome tome doprineli, odlučila se ova arapska selekcija da “kvari” igru Poljske kad god je mogla. I bila je Saudijska Arabija izuzetno agresivna od starta meča, bez dileme najborbenija su selekcija u dosadašnjem toku Svetskog prvenstva. Iz te agresivnosti došli su i do prve prilike, bila je ona vrlo dobra, u 12. minutu zapretili su preko Kanoa,