Poljska savladala Arabiju – 442 do prvog gola za Roberta! /video/

Sputnik 26.11.2022

Fudbaleri Poljske savladali su sa 2:0 ekipu Saudijske Arabije u drugom kolu Grupe C Svetskog prvenstva, a ostaće upamćeno da je najbolji igrač srednjeevropskog tima Robert Levandovski postigao prvi gol na Mundijalima posle 442 odigrana minuta.

Poljska je uspela da ostvari prvu pobedu u Kataru posle startnog remija sa Meksikom i preuzela je lidersko mesto na tabeli. Nije delovalo da će Poljska imati lak posao, čak 16 udaraca na gol su uputili fudbaleri Arabije, a čak su promašili i penal. Pogodili su prečku, stativu, u 45. minutu je golman Vojčeh Šćešni odbranio jedanaesterac El Basariju, potom je spasao svoju mrežu i iz odbitka. Prethodno je prednost Poljskoj doneo Pjotr Zeljinski golom u 39. minutu na