Svetsko prvenstvo i fudbal: Tri udarca u okvir gola za tri pogotka i prvu pobedu Gane na Mundijalu

Danas 28.11.2022  |  BBC News na srpskom

Kiša golova zapljusnula je terene Svetskog prvenstva u Kataru, a već na prve dve utakmice drugog kola grupa G i H, čije se reprezentacije ukrštaju posle grupne faze, postignuto je 11 golova.

Reprezentacija Gane je posle spektakularne utakmice u drugom kolu grupe H pobedila Južnu Koreju sa 3:2 i tako ih gotovo ostavili bez šanse za četvrtfinale. Iako je azijska reprezentacija imala inicijativu kako na početku prvog, tako i u prvim minutima drugog poluvremena, Crnim zvezdama – kako glasi nadimak reprezentacije Gane, bila su potrebna tri šuta u okvir gola, za isto toliko pogodaka i izuzetno važna tri boda. I druga afrička reprezentacija – Kamerun, danas