"Sporazum ne daje nikakva prava Srbima" Lavrov progovorio o francusko-nemačkom predlogu za Kosovo
Pravda 01.12.2022 | sputnikportal.rs
!["Sporazum ne daje nikakva prava Srbima" Lavrov progovorio o francusko-nemačkom predlogu za Kosovo](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
Lavrov je podsetio da su 2013. godine u Briselu, uz posredništvo EU, lideri Srbije i Prištine potpisali dokument o formiranju Zajednice srpskih opština.
Sporazum o Zajednici srpskih opština i Minski sporazumi su propisivali ista prava – prvi za Srbe na Kosovu, a drugi za Ruse u Donbasu, saopštio je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov na konferenciji za štampu. Francuska i Nemačka predlažu sporazum koji ne daje nikakva prava Srbima, dodao je. Ruski ministar je posetio na reči šefa evropske diplomatije Žozepa Borelja da Rusi nema šta da traže na Balkanu i da treba u potpunosti prekinuti sve kontakte Moskve sa Srbijom