Svetsko prvenstvo u Kataru: Švajcarska povela, Srbija preokrenula, ali posle 45 minuta ipak nerešeno – 2:2

Danas 02.12.2022  |  BBC News na srpskom

Fudbaleri Srbije na ovom meču dobili su priliku kakvu su želeli – sve drže u sopstvenim rukama, ali je za 45. minuta protiv Švajcarske viđeno dosta drame.

Švajcarska je povela 1:0 golom Džerdana Šaćirija iz 21. minuta, ali je samo nekoliko minuta kasnije glavom poravnao Aleksandar Mitrović, da bi potom Dušan Vlahović Srbiji doneo prednost. Izjednačujući gol za Švajcarsku dao je Bril Embolo u 44. minutu. Srbija je u 10. minutu pogodila i stativu, posle šuta Andrije Živkovića, i imala blagu inicijativu, ali su Švajcarci imali više udaraca na gol i veliku šansu Šaćirija iz 30. minuta. Pobedom nad Švajcarskom Srbija može