Zvezda nastavila sjajnu seriju: Crveno-beli pobedili u Podgorici, sledi istorijski večiti derbi

Večernje novosti 04.12.2022  |  Č. V.

KOŠARKAŠI Crvene zvezde ostvarili su novu pobedu. Crveno-beli su slavili u Podgorici protiv Studentskog centra sa 76:92 (21:26, 18:23, 28:19, 9:24) i upisali sedmi vezani trijumf u svim takmičenjima.

FOTO: ABA liga/SC Derbi/Filip Roganović Stigao je šampion Srbije i Jadrana u dobrom raspoloženju u prestonicu Crne Gore, pošto je pre dva dana savladao Virtus u Evroligi. Meč u "Morači" je Zvezda bolje otvorila, brzo je stigla do 5:13. Ipak, domaćin je uspeo da se probudi na kraju prvih 10 minuta bude u zaostatku od pet poena - 21:26. Gosti su odbili nalet rivala, pojačali odbranu i posle prvog poluvremena su vodili sa 39:49. FOTO: ABA liga/SC Derbi/Filip Roganović