ХУДИ: Дигитално оглашавање у Хрватској пораст ће у 2022. више од 10 посто

СЕЕбиз 08.12.2022
ХУДИ: Дигитално оглашавање у Хрватској пораст ће у 2022. више од 10 посто

ЗАГРЕБ - Укупно тржиште дигиталног оглашавања пораст ће у 2022. години у Хрватској за 10,3 посто у односу на лани, показује истраживање улагања у дигиталне канале - дигитални АдЕкс, који је провела Хрватска удруга дигиталних издавача (ХУДИ).

Истраживање, које је ХУДИ провео у сурадњи с аустријским партнером Моментумом те домаћим Ипсосом, темељено је на пријављеним износима закупа огласа код највећих хрватских издавача, агенција, друштвених мрежа и претраживачких платформи Нето оглашавање код хрватских издавача у 2021. износило је 53,9 милијуна еура, а према резултатима истраживања, ове се године у оглашавању код хрватских издавача очекује раст од 15 посто. Очекује се и раст улагања у друштвене

Прочитајте још

Кључне речи

Наука & Технологија, најновије вести »