Šta zna Bruno šta je Brazil – penali i strašni Livaković odveli Hrvatsku u polufinale Mundijala!

Sputnik 09.12.2022

Reprezentacija Hrvatske prvi je polufinalista Mundijala u Kataru. „Vatreni“ su u teškom i iscrpnom duelu posle 120 i kusur minuta rovovske savladali Brazil posle boljeg izvođenja jedanaesteraca - 4:2 (1:1, 0:0).

Rival Hrvatima u borbi za finale biće bolji iz duela Holandije i Argentine koji se igra nešto kasnije, a „Kockasti“ su protiv favorzovanog protivnika nastavili seriju pobeda na produžetke i penale na Mundijalu, za šta su postali specijalisti. Naravno zahvaljujući golmanu Dominiku Livakoviću koji je skinuo penal Rodigu i „omađijao“ Markinjosa da pogodi stativu u četvrtoj seriji, ali i Brunu Petkoviću, strelcu za izjednačenje u 117. minutu. Prvo poluvreme nije