Istorijski uspeh Anje Ilić (VIDEO)

Zoom UE 21.12.2022

ZLATIBOR – Anja Ilić, reprezentativka Srbije u nordijskom trčanju, zauzela je 38. mesto u sprintu slobodnim stilom u Davosu i osvojila 14 bodova u Svetskom kupu. Na taj način, 24-godišnja članica Skijaškog kluba “Zvezda” sa Zlatibora, postala je i prva Srpkinja, koja je došla do bodova u najelitnijem takmičenju u nordijskom trčanju.

Početak ovogodišnje skijaške sezone obeležio je veliki uspeh za Anju Ilić. Učesrtvovala je na prvim trkama svetskog kupa u Norveškoj i Švajcarskoj. U kvalifikacionoj trci na stazi dugoj 1.500 metara, u Davosu, Anja je na cilj stigla 38, sa 35,9 sekundi zaostatka za Švajcarkinjom Nadin Fendrih, pobednicom trke . “Na sprint trci osvojila sam prve bodove u istoriji nordijskog skijanja na Svetskom kupu. To je za nas veliki uspeh i glavni cilj ove sezone. Iznenadilo nas