Zvezda ubedljiva protiv Borca za novu pobedu u ABA ligi

Radio sto plus 25.12.2022

Bolji od ostalih u domaćem timu bio je Ognjen Dobrić sa 15 poena, uz četiri skoka, po 13 poena su upisali Filip Petrušev (šest skokova i četiri asistencije) i Ben Bentil (četiri skoka), dok je u svom prvom nastupu za crveno-bele Fakundo Kampaco postigao 11 poena, uz pet asistencija i tri skoka.

U gostujućem timu najefikasniji je bio Hanter Hejl sa 17 poena, uz četiri skoka i tri asistencije, a Bojan Tomašević je dodao 10 poena. Zvezda posle šestog uzastopnog trijumfa u ABA ligi ima skor 10/1, dok Borac ima tri pobede i devet poraza. Zvezda je veći deo prve četvrtine provela u vodjstvu, a do osetnije prednosti došla je u završnici (23:13). Tri minuta pre kraja druge deonice Zvezda je povela sa plus 15 (41:26), da bi do kraja prvog poluvremena Borac smanjio