NOVA POBEDA METALCA U KOŠARKAŠKOJ LIGI SRBIJE

Valjevska posla 14.01.2023

Meč je počeo serijom promašaja domaćih košarkaša koji su u prvoj četvrtini imali dosta problema u napadu što su skromni gosti, predvođeni veteranom Pantićem kome su asistirali Dumić, Majstorović i Pilčević, iskoristili i držali egal rezultat.

U drugom kvartalu je domaćin zaigrao angažovanije i u 14. minutu napravio prvu osetniju prednost od 29-20. Jedinu trojku Valjevaca u prvom poluvremenu (1 od 12 za tri u prvih 20 minuta) pogodio je Mening za prvo dvocifreno vođstvo 38-28 u 17. minutu. Domaćin u prva tri minuta nastavka ponovo nikako nije mogao da nađe put ka košu Čačka 94 koji je poenima Danielsa u 23. minutu smanjio na 43-37. Valjevci su potom podigli nivo igre u odbrani nateravši goste na greške