Nacrt razvoja turizma u Vojvodini 2023-2025. predviđa više od 1,8 milijardi dinara ulaganja u turističku infrastrukturu
Ekapija 23.01.2023

U organizaciji Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam, danas je u Novom Sadu održana prva od tri planirane javne rasprave na kojoj je predstavljen Nacrt programa razvoja turizma AP Vojvodine za period od 2023. do 2025. godine.
Nacrt je pripremljen u skladu sa nacionalnim dokumentima u ovoj oblasti – Zakonom o turizmu i Strategijom razvoja turizma Republike Srbije, i proističe iz plana razvoja AP Vojvodine 2022–2030. godine. - Ovim dokumentom želimo da trasiramo put razvoja turizma u AP Vojvodini u narednom periodu, kao i da definišemo one oblike turizma koji do sada nisu posebno definisani, poput verskog turizma. Poseban akcenat biće i na razvoju lovnog turizma gde je cilj da se objedini







![[ANALIZA] Od šabačkih humanoidnih robota do letećih dvoseda na baterije: Kako Kina preko Srbije može trasirati sledeću…](https://nstatic.net/374/41875374zllfor.jpg)




