Novak Đoković osvojio 10. titulu u Melburnu i 22. grend slem trofej u karijeri

Insajder 29.01.2023  |  Beta

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je danas 10. titulu na Otvorenom prvenstvu Australije i 22. grend slem trofej u karijeri, pošto je u finalu u Melburnu pobedio četvrtog tenisera sveta Grka Stefanosa Cicipasa posle tri seta, 6:3, 7:6, 7:6.

Đoković je pobedio posle dva sata i 56 minuta i osvojio 10. titulu u Melburnu i 22. grend slem trofej u karijeri i izjednačio se sa rekorderom Špancem Rafaelom Nadalom. Takođe, današnjim trijumfom Đoković se vratio na prvo mesto ATP liste. Đoković je u četvrtom gemu prvog seta oduzeo servis Cicipasu, prednost brejka sačuvao je do kraja i poveo je u meču. U drugom setu nije bilo brejka, pošto Cicipas u 10. gemu nije uspeo da iskoristi brejk i set loptu, pa je