Srbin zaustavio šampiona Evrope Junak Rajković odbranio penal, Majorka savladala Real

Alo 05.02.2023

Fudbaleri Majorke pobedili su danas na svom terenu ekipu Reala rezultatom 1:0 u meču 20. kola španske La Lige.

Domaći su do pobede stigli autogolom Naća Fernandeza u 13. minutu. Real je mogao do izjednačenja u 59. minutu, ali je golman Majorke i srpski reprezentativac Predrag Rajković odbranio jedanaesterac Marku Asensiju. Rajković je odigrao ceo meč za Majorku, kao i njegov sunarodnik Matija Nastasić. AP Photo/Francisco Ubilla Real je trenutno drugi na tabeli sa 45 bodova, dok je Majorka deseta sa 28. Real će u narednom meču dočekati Elče, dok će Majorka gostovati Sevilji.