Fudbaleri Partizana pobedili Šerif u prvoj utakmici baraža za osminu finala Lige konferencija

Novi magazin 16.02.2023  |  Beta

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Kišinjevu moldavski Šerif sa 1:0, u prvoj utakmici baraža za osminu finala Lige konferencija.

Pred praznim tribinama na stadionu Zimbru, pobedonosni gol postigao je Rikardo Gomeš u 45. minutu. Po teškom i lošem terenu ekipe u prvih 20 minuta nisu napravile ozbiljnije prilike. U šestom minutu Abdul Tapsoba je šutirao, a uhvatio je loptu golman Aleksandar Popović, dok je u 15. minutu sa ivice šesnaesterca Jaji Atiemven šutirao pored gola. Dve prilike Šahtjor je imao u 21. minutu, prvo je Tapsoba pokušao glavom i pogodio prečku, a zatim se lopta odbila do