U drugom kolu Kupa Srbije pirotski strelac Pavle Stanković osvojio bronzanu medalju

Pirotske vesti 27.02.2023

Proteklog vikenda u Smederevu je održano drugo kolo Kupa Srbije u streljaštvu za najmladje takmičare Srbije.

U konkurenciji kadeta – takmičara do 16 godina iz vazdušnog pištolja, Pavle Stanković, član SK “Milorad Mančić Lukanjac”, osvojio je bronzanu medalju sa 552 krugova. Prvo mesto pripalo je takmičaru iz Užica Mateji Tripkoviću sa 554 krugova a drugo mesto takmičaru iz Indjije sa 553 krugova. Ovim rezultatom Pavle Stanković je napravio veliki korak ka plasmanu za finale Kupa Srbije gde će nastupiti deset strelaca koji ostvare najbolje rezultate u prva tri kola Kupa.