Devet medalja za mladog nišliju: Uspeh Đorđe Jovanović na Otvorenom prvenstvu Srbije u plivanju

Večernje novosti 13.03.2023  |  J. Ć.

Na Otvorenom prvenstvu Srbije u plivanju, "Serbia open 2023“ koje je održano do 10. do 12. marta u Beogradu, mladi Nišlija osvojio je čak devet medalja.

Foto: Arhiv Svojim rezultatima prvog dana takmičenja izborio je mesto u sastavu reprezentacije Srbije za Susret reprezentacija, a oborio je i svoje lične rekorde. Prvog dana Otvorenog prvenstva Srbije Đorđe Jovanović osvojio je zlatnu medalju u disciplini 200m leđnim stilom u kategoriji mlađih juniora sa novim ličnim rekordnom 2:17.10, dok je u disciplini 400m mešovito osvojio bronzanu medalju takođe sa novim ličnim rekordnom koji sada iznosi 5:06.42.