Fiorentina pogotkom Nikole Milenkovića "overila" plasman u četvrtfinale Lige konfrencija

Euronews 16.03.2023  |  Autor: Euronews

Izvukla se Fiorentina. "Viola" je slavila na teškom gostovanju turskom Sivasporu sa 4:1 (1:1) i tako se plasirala u četvrtfinale Lige konferencija.

Nije sve dobro počelo za italijanski klub. Naime, u 35. minutu, Erdogan Ješiljurt je evrogolom doneo prdnost svom timu, a navijačima veru da njihova ekipa može do prolaza u narednu fazu. Ipak, u 44. minutu Artur Kabral je poravnao rezultat i na poluvreme se otišlo sa 1:1. Nastavila je Fiorentina da napada u drugom delu, a u 62. posle kornera koji je izveo Rolando Mandragora najviši u skoku bio je Nikola Milenković koji je sjajnim trzajem glavom loptu zakucao u gol