Prava goleada u "Old firmu" Seltik u spektakularnom derbiju Škotske pobedio Rendžers i osvojio titulu

Alo 08.04.2023

Fudbaleri Seltika savladali su Rendžers u najvećem derbiju Škotske, popularnom "Old firmu" rezultatom 3:2 (1:1)

U pitanju je bilo prvo kolo plej-ofa i sada zeleno-beli imaju čak 12 bodova više od "policajaca", te im je u preostalih pet utakmica potrebna samo jedna pobeda kako bi i matematički osigurali šampionsku titulu. Poveo je Seltik u 26. minutu kada je Japanac Kjogo Furuhaši iskoristio dodavanje Metjua O'Rajlija i matirao Alana Mekgregora. Izjednačenje je u smiraj prvog poluvremena doneo Džejms Tavernije i to prlepim golom i slobodnog udarca, Golman Seltika ostao je