Kraj perfektne serije Lajović odlično počeo, ali posle preokreta izgubio od 65. na svetu

Alo 01.05.2023

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je sa Mastersa u Madridu pošto ga je u trećem kolu pobedio Nemac Jan Lenard-Štruf rezultatom 2:1 (6:7, 6:3, 6:3).

Meč je trajao dva sata i 13 minuta, a prvi set je trajao najduže jer je rešen tek u taj-brejku, budući da niko nije uspeo da oduzme servis rivalu. Kod vođstva Štrufa 5:4 Nemac je propustio jednu set loptu na servis Lajovića, što je Srbin umeo da kazni i u taj-brejku stigne do 1:0. U drugom setu Štrufu je bio dovoljan samo jedan brejk da izjednači na 1:1. U trećem setu kod 2:2 Nemac pravi brejk, a zatim kod vođstva 5:3 koristi tek treću meč loptu za pobedu i plasman