Mančester siti grabi ka tituli: Građani pobegli na četiri boda prednosti ispred Arsenala

Kurir 06.05.2023

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Lids sa 2:1, u utakmici 35. kola Premijer lige.

Siti je poveo golovima Ilkaja Gundogana u 19. i 27. minutu, a kod oba pogotka asistirao je Rijad Mahrez. Gundogan je u 84. minutu imao priliku da postigne i treći gol, ali je iz jedanaesterca pogodio stativu. Minut kasnije konačan rezultat postavio je Rodrigo, posle loše intervencije u odbrani igrača Sitija. To je bila 26. pobeda aktuelnog šampiona, koji na prvom mestu na tabeli ima 82 boda, četiri više od drugoplasiranog Arsenala. Lids je nastavio niz bez pobede,