Bavarci brojali do šest Bajern nastavlja da gazi, još dve pobede ih dele od titule

Alo 13.05.2023

Bajern sada ima 4 boda više od najbližeg pratioca Borusije koja večeras igra sa imenjakom iz Menhengladbaha. Šalke ima i dalje teoretske šanse da izbegne ispadanje.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su Šalke sa 6:0 u 32. kolu Bundeslige. Dva kola pre kraja, pojačali su pritisak na Borusiju iz Dortmunda. Bavarci su načeli protivnika u 21. minutu. U strelce se upisao Tomas Miler na asistenciju Sanea. Kimih je u 28. minutu iz penala duplirao vođstvo. U 50. minutu je Gnabri povisio na 3:0. On se i u 66. minutu upisao za 4:0. Matis Tel postigao je u 80. minutu peti gol za Bavarce. Stigli su do šestog gola izabranici Tomasa