Sporazum o izvozu ukrajinskog žita produžen za dva meseca
BizLife 17.05.2023 | Klix

„Uz napore naše zemlje, podršku naših ruskih prijatelja, doprinos naših ukrajinskih prijatelja, odlučeno je da se ugovor o crnomorskom žitu produži za još dva meseca“, objavio je Erdogan.
Rusija se složila da ne blokira brodove da napuste dve ukrajinske luke, a Erdogan je dodao da se nada da će sporazum biti „koristan za sve strane“. On je zahvalio ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, ukrajinskom Volodimiru Zelenskom i generalnom sekretaru Ujedinjenih nacija Antoniju Guteređu na njihovoj ulozi u produženju sporazuma. Gutereš je pozdravio sporazum uz posredovanje Turske. „Ovi sporazumi su važni za globalnu bezbednost hrane, ukrajinski i ruski
Dodaj Naslovi.net kao Google izvor






![[POSAO] Er Srbija organizuje Otvoreni dan za pilote sa EASA i domaćim ICAO dozvolama](https://nstatic.net/294/42280294ainpll.jpg)




