Istorija fudbala je ispisana! Crvena zvezda preokretom osvojila Kup Srbije, ovo je dupla kruna kakve nikad nije bilo

Večernje novosti 25.05.2023  |  Novosti online

Aktuelna generacija Crvene zvezde osvojila je treći put u nizu duplu krunu. Čime je postala jedina u istoriji kluba kojoj je to pošlo za rukom. Iako prvo poluvreme Finala Kupa Srbije nije davalo takve naznake, crveno-beli su slavili 2:1 (1:0) protiv Čukaričkog

M. Vukadinović U prvom poluvremenu ljubitelji fudbala imali su priliku da vide jedan gol, ali o njemu će se svakako dugo pričati. Marko Docić postigao je pogodak iz kornera koji se retko viđa. U drugom delu zablistao je Aleksandar Pešić koji je crveno-belima doneo preokret i novi pehar u Kupu Srbije. Iako je Crvena zvezda u uvodnih 20 minuta imala potpunu inicijativu na terenu, dve najozbiljnije šanse imao je Čukarički. Prvo je u 20. minutu Borjan zaustavio udarac