Rolan Garos: Đoković u drugom krugu

Novi magazin 29.05.2023  |  Novi magazin

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je u prvom kolu Rolan Garosa Amerikanca Aleksandra Kovačevića i plasirao se u novu rundu Otvorenog prvenstva Francuske. Treći teniser sveta, Novak, pobedio je Aleksandra koji je na 114. mestu ATP liste, sa 3:0, po setovima 6:3; 6:2; 7:6 (7:1).

Duel između Đokovića i Kovačevića trajao je dva i po sata. Na samom startu meča Novak je iznenađujuće napravio dvostruku grešku na servisu, ali je dobio taj prvi gem, da bi potom oduzeo protivniku servis u šestom gemu. S brejkom prednosti Novak je priveo prvi set rezultatu 6:3. U drugom setu Novak je napravio dva brejka, u prvom i petom gemu, ne dozvolivši nijednom Aleksandru da mu oduzme servis. Na kraju drugog seta Đoković je uspešno servirao za rutinskih 6:2. I