Косовски министар посетио градоначелника Лепосавића, грађани га гађали јајима
Председник Привременог органа општине Лепосавић Зоран Тодић рекао је да је Аљиу дошао у пратњи специјалних снага полиције, у возилима цивилних таблица, у време када је око зграде општине био мањи број Срба који данима протестују.
"Након пола сата напустио је зграду општине, јер су се због његовог доласка житељи Лепосавића окупили у већем броју. Негодовали су мирно због његовог присуства, које су доживели као провокацију", рекао је Тодић за РТС, а Коссев јавља да су грађани гађали министра и његово возило јајима и фарбом.
Аљиу је претходно 9. јуна покушао да уђе у зграду општине, али му војници Кфора нису дозволили улазак.
Љуљзим Хетеми, представник покрета Самоопредељење Аљбина Куртија, од 26. маја борави у згради општине у Лепосавићу, око које од тада протестују житељи Лепосавића.
Зграду општине од 29. маја окружују војници Кфора, а у њој су припадници косовске полиције.
Житељи Лепосавића, као и у Звечану и Зубином Потоку захтевају излазак полиције из зграде општине, да градоначелници албанске националности одустану од уласка у њих и ослобађање ухапшених Радоша Петровића и Душана Обреновића.
(Бета, 13.06.2023)